Свінціцький Анатолій Станіславович – вчений,

лікар-терапевт, професор, академік АН ВШ України,

лауреат премії імені Ф. Г. Яновського НАН України,

член Всесвітньої академії медицини А. Швейцера,

головний редактор журналу "Практикуючий лікар", 

завідувач кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету,

декан факультету післядипломної освіти:

до 75-річчя від дня народження

 

          Свінціцький Анатолій Станіславович (02.05.1948-29.01.2020) – вчений, лікар-терапевт, доктор медичних наук (1991), професор (1995), академік АН ВШ України (2007), лауреат премії імені Ф. Г. Яновського НАН України (1997), член Всесвітньої академії медицини Альберта Швейцера (1999), почесний член Польської академії медицини (1998), завідувач кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету (1990-2020), головний редактор журналу "Практикуючий лікар" (2012-2020), декан факультету післядипломної освіти (2005), позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства.

          Анатолій Станіславович Свінціцький народився на Житомирщині. Закінчив з похвальною грамотою 8 класів загальноосвітньої школи. У 1966 році під час навчання у Житомирському фармацевтичному училищі брав участь у науковій експедиції з вивчення поширення осоки парвської на Поділлі. Вищу медичну освіту отримав на лікувальному факультеті Київського медичного інституту (НМУ), закінчивши його з відзнакою у 1975 році. Учень професора А. П. Пелещука.

          А. С. Свінціцький – вчений-клініцист, продовжувач славетних традицій київської терапевтичної школи – одним із перших у вітчизняній медичній науці та практиці започаткував вивчення гастропатій, асоційованих із прийманням нестероїдних протизапальних препаратів. Виконав фундаментальні дослідження щодо вивчення функціонального стану міокарда та його змін у процесі лікування хворих на інфекційно-алергічну форму бронхіальної астми. Першим описав особливості ураження слизової оболонки шлунка у хворих на ревматоїдний артрит. Наукові роботи професора А. С. Свінціцького характеризуються високим методичним рівнем та прикладним значенням.

          Наукові дослідження та діяльність: вивчення особливостей та перебігу паталогій органів шлунково-кишкового тракту в умовах поєднання ураження опорно-рухового апарату та дії радіоактивного чинника. розроблення сучасних алгоритмів діагностики та лікування у разі цих коморбідних станів та інше. Автор понад 870 наукових праць, у тому числі 70 підручників, навчальних посібників, довідників, 35 патентів; головний редактор українського видання міжнародного підручника "Внутрішні хвороби". Розробник Державного формуляра лікарських засобів і низки медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги. Створив власну наукову школу як педагог – під його керівництвом захищено 4 докторські та 27 кандидатських дисертацій.

          З 1999 року А. С. Свінціцький виступав координатором навчальної програми спільного проєкту МОЗ України та благодійного фонду "Діти Чорнобиля" федеральної землі Нижня Саксонія (Німеччина), в рамках якого Україна безкоштовно отримала 150 УЗД-апаратів, а під його керівництвом спільно з німецькою стороною отримали підготовку понад 1700 фахівців з ультразвукової діагностики.

          А. С. Свінціцький був позаштатним консультантом Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства та брав участь у розробці ряду законопроєктів з питань медицини.

До ювілейної дати від дня народження Свінціцького Анатолія Станіславовича працівники Бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця підготували бібліографічний покажчик "Свінціцький Анатолій Станіславович – вчений, лікар-терапевт, професор, академік АН ВШ України, завідувач кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету, декан факультету післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця: до 75-річчя від дня народження".

 

Loading...

 

А також виставку наукових робіт вченого. Виставка знаходиться в приміщенні Бібліотеки (стоматологічний корпус, 2-й поверх, кімната 17).

Науковий доробок Свінціцького А. С. представлено в: імідж-каталозі «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця», електронному каталозі, алфавітному та систематичному каталогах.

 

 

           

 

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua