1 грудня – Міжнародний день невролога

 

1 грудня відзначають своє професійне свято неврологи – лікарі, які вивчають анатомію та роботу центральної і периферичної нервової системи, займаються діагностикою, лікуванням нервових хвороб та реабілітацією відповідних пацієнтів.

З історії медичної літератури та документів відомо, що слово "мозок", назва одного з головних органів центральної нервової системи, вперше згадується у рукописі Стародавнього Єгипту. Він датується XVI століттям до н.е. – папірус Едвіна Сміта. Авторство рукопису не встановлено, але засоби лікування в ньому описані реалістично, чим він і відрізняється від більшості тогочасних медичних документів, які описували практики Єгипту далекі від справжньої медичної допомоги та наукового підходу.

Історія окремої кафедри неврології НМУ імені О. О. Богомольця починається з 1903 року. Першим завідувачем кафедри нервових хвороб був професор М. М. Лапінський.

Вітаємо неврологів Університету з професійним святом! Бажаємо миру,  міцного здоров'я, професійних успіхів!

З нагоди Міжнародного дня невролога Бібліотека підготувала книжкову виставку, де представлено монографії, підручники та періодичні видання з даної тематики. Виставка експонується у Бібліотеці (стоматологічний корпус, 2 поверх, кімната 17).

Навчальна, методична та наукова література з неврології детально представлена в електронному каталозі бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця. Наукові статті кафедри неврології можна переглянути в репозитарії університету.

 

 

грудень 2022 року

 

         

         

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua