12 листопада – Всесвітній день боротьби з пневмонією

 

  Пневмонія є однією з найбільш ключових проблем здоров'я людей в світі. Звернути увагу спільноти на проблему ініціювала у 2009 році  Глобальна коаліція проти дитячої пневмонії, тому що статистика дитячої смертності від цього захворювання привертає увагу. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосили 12 листопада  Всесвітнім днем боротьби з пневмонією, який відзначається щорічно протягом декількох днів. Метою відзначення цього дня є об'єднання зусиль науки та інститутів громадянського суспільства на спільний пошук шляхів боротьби з захворюванням; проведення заходів та інформуванням про важливість проблеми.

  Причиною пневмонії є віруси, бактерії, грибки, які проникають в організм переважно повітряно-крапельним шляхом. Велике значення має профілактика захворювання: щеплення, своєчасна імунізація, загартовування організму, грудне вигодовування дітей протягом перших 6-ти місяців, збалансоване повноцінне харчування, виключення факторів переохолодження, недопущення дітей в місця, де палять, для дорослих – припинення паління та вживання алкоголю, дослідження середовища (уникати контактування з людьми, у яких є інфекції дихальних шляхів), дотримання правил особистої гігієни.

  Самолікування пневмонії вкрай небезпечне. Особливо це стосується самостійного використанням антибіотиків, тому що вони можуть ускладнити подальші фахові діагностику та терапію. Найшвидша діагностика та стаціонарне лікування – запорука збереження життя.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з пневмонією Бібліотека підготувала книжкову виставку, де представлено монографії, підручники та періодичні видання. Виставка експонується у Бібліотеці (стоматологічний корпус, 1 поверх, кімната 4).

Навчальна, методична та наукова література з хірургії детально представлена в електронному каталозі бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця.

Наукові статті з даної тематики можна переглянути у розділі Репозитарій на електронному сайті нашої бібліотеки.

  Бережіть себе та своїх близьких! Будьте здорові!

 

 

листопад 2022 року

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua