Подарунок бібліотеці 

 

Колектив бібліотеки висловлює подяку доктору медичних наук, професору, завідувачу кафедри фізичної реабілітації, фізіотерапії, спортивної та нетрадиційної медицини Донецького Національного медичного університету ім. М. Горького, завідувачу фізіотерапевтичного відділення Донецького обласного клінічного територіального медичного об'єднання, науковому співробітнику НДІ травматології і ортопедії ДНМУ Сокруту Миколі Валерійовичу за подарований примірник монографії:

  • Сокрут М. В. Елементоз при патології суглобів та ендопротезуванні : монографія / М. В. Сокрут ; Міністерство освіти і науки, Донецький національний медичний університет. – Слов'янськ : Друкарський двір, 2021. – 218 с.

У монографії висвітлено проблему елементозів при захворюваннях суглобів та ендопротезуванні. Показано вплив екологічно-забруднених ґрунтів України важкими металами на порушення параметрів гомеокiнезу та формування різних клінічних проявів суглобового синдрому у мешканців цих регіонів. Доведено залежність елементозу від «вегетативного паспорту» пацієнта. На базі отриманих результатів розроблено «вегето-гомеокінетичну» теорію патології суглобів. Проаналізовано патогенетичні особливості формування водно-електролітних порушень за різних форм артропатій та коморбідних станах на етапах до та після ендопротезування великих суглобів. Запропоновано вибір ендопротезів з урахуванням хімічного складу й способу операції залежно від фонового захворювання: остеопорозу (кальцій-дефіцитна коморбідність на тлі аутоімунної агресії), чи атеросклерозу (кальцій-надлишкова коморбiднiсть на тлі оксидантного стресу). Розроблено замісні дієти харчування з урахуванням типу «металозу» на етапах реабілітації після ендопротезування великих суглобів. Монографія може бути корисною для ортопедiв-травматологів та лікарів інших спеціальностей при лікуванні артропатії у пацієнтів

З монографією можна ознайомитися та взяти її в користування у відділі наукової медичної літератури (стоматологічний корпус, бібліотека, 1-й поверх, кімната № 4).

 

грудень 2021 року

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua