Бардов Василь Гаврилович – видатний лікар-гігієніст,

метеокліматолог, педагог, член-кореспондент НАМН України,

доктор медичних наук, професор,

заслужений діяч науки і техніки України,

лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки,

завідувач кафедри гігієни та екології № 1 НМУ імені О. О. Богомольця:

з нагоди 75-річного ювілею

 

          Бардов Василь Гаврилович (25.05.1948) – видатний лікар-гігієніст, метеокліматолог, педагог, доктор медичних наук (1984), професор (1985), член-кореспондент НАМН України (2000), лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки (1997), заслужений діяч науки і техніки України (2009), завідувач кафедри пропедевтики гігієни, військової та радіаційної гігієни (з 1986 р.), з 2008 р. – кафедри гігієни та екології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. з 2017 – кафедри гігієни та екології №1 (1986-т.ч.), декан медико-профілактичного факультету (1990-1992), директор Київської філії об'єднання "Екогігієна" АМН СРСР (1989-1995), проректор університету комерційної діяльності (1993-1995), проректор з надання платних послуг (1999-2003), директор Наукового та лабораторного центру НМУ імені О.О. Богомольця (1995-2007), директор Інституту гігієни та екології НМУ (2007-2014).

          Василь Гаврилович Бардов народився на Миколаївщині. У 1972 році з відзнакою закінчив санітарно-гігієнічний факультет Київського медичного інституту. Послідовник наукової школи професора Р. Д. Габовича. Лікар вищих категорій з комунальної гігієни та загальної гігієни. Член Національної комісії протирадіаційного захисту населення України Верховної ради України, голова комісії Комітету з питань гігієнічного регламентування МОЗ України, член правління Українського товариства гігієністів та санітарних лікарів; член Держхімкомісії при Кабінеті Міністрів України.

          Наукові дослідження: гігієнічна оцінка впливу сонячної та геомагнітної активності, клімату і погоди на виникнення та перебіг захворювань серцево-судинних та дихальної систем, профілактика впливу; розробка теоретичних і практичних питань використання ультрафіолетового опромінення для первинної, вторинної та третинної профілактики захворювань; гігієнічне обґрунтування методів вивчення впливу комплексу факторів навколишнього середовища (радіонуклідів, солей важких металів, пестицидів) на здоров’я населення; розробка токсиколого-гігієнічних нормативів безпечного застосування пестицидів та мінеральних добрив, пластичних мас, фарбників і гум у народному господарстві та побуті. Автор понад 1120 наукових робіт, у тому числі 19 монографій, 42 підручників і посібників, 6 авторських свідоцтв. Під керівництвом професора В. Г. Бардова захищено 11 докторських і 30 кандидатських дисертацій.

          Професор Василь Гаврилович Бардов яскравий лектор, досвідчений викладач, талановитий організатор та керівник.

          Науковий доробок Бардова В. Г. широко представлено в: імідж-каталозі «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця», електронному каталозі, алфавітному та систематичному каталогах.

         Вітаємо Василя Гавриловича з Ювілеєм! Бажаємо йому всього самого найкращого та успіхів у професійній і науковій діяльності! 

         До ювілейної дати від дня народження співробітниками Бібліотеки підготовлено інформаційний список літератури – «Бардов Василь Гаврилович – видатний лікар-гігієніст, метеокліматолог, педагог, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, завідувач кафедри гігієни та екології № 1 НМУ імені О. О. Богомольця: (до 75-річчя з дня народження)», куди включено бібліографічні описи наукових праць Бардова В. Г. та література про вченого.

 

Loading...

 

А також репрезентовано електронну й книжкову виставки. Остання експонується в приміщенні Бібліотеки (стоматологічний корпус, 2-й поверх, кімната 17).

 

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua