Кривченя Данило Юліанович – вчений у галузі дитячої хірургії,

професор, академік АН ВШ України,

заслужений діяч науки і техніки України,

головний дитячий хірург МОЗ України,

завідувач та професор кафедри дитячої хірургії:

з нагоди 85-річного Ювілею

          

Кривченя Данило Юліанович (16.03.1938) – вчений у галузі дитячої хірургії, доктор медичних наук (1978), професор (1980), академік АН ВШ України (1993), заслужений діяч науки і техніки України (1998), головний позаштатний дитячий хірург МОЗ України (1989), президент Всеукраїнської асоціації дитячих хірургів (1993), член Європейської асоціації дитячих хірургів, член Правління наукового товариства хірургів України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки України (2008), завідувач (1992-2011) та професор (з 2011) кафедри дитячої хірургії.

          Видатний науковець та хірург Данило Юліанович Кривченя народився у с. Верхи (Брестська область). У 1960 році з відзнакою закінчив Київський медичний інститут. Після цього три роки працював хірургом-ординатором у Черкаській обласній лікарні. Аспірант (1963-66), асистент (1966-72), доцент (1973-80), професор (1980) кафедри торако-абдомінальної хірургії Київського інституту удосконалення лікарів. У 1967 році, під керівництвом академіка М. М. Амосова, захистив кандидатську дисертацію. На запрошення ректора НМУ, з 1992 року до січня 2011 року за конкурсом, очолював кафедру дитячої хірургії.

Професор Д. Ю. Кривченя засновник та Президент Всеукраїнської асоціації дитячих хірургів. За високі досягнення в наданні якісної хірургічної допомоги Асоціація у 2006 році була нагороджена міжнародною премією "Золотий Отіс", на кошти якої члени Асоціації придбали дитячий цистоуретероскоп.

У 2011 році Д. Ю. Кривченя отримав нагороду Ярослава Мудрого АН ВШ України.

Наукові дослідження: вперше у світовій практиці для зняття респіраторного дистрес-синдрому запропонував та виконав операції транслокації діафрагми при аплазії легені, розкрив анатомо-патофізіологічні особливості перебігу цієї вади та необхідність її хірургічної корекції, котра заперечувалась протягом століть; розробив і удосконалив діагностику та вперше в Україні виконав оригінальні операції при складних вадах розвитку – подвійній дузі аорти, аномальній підключичній артерії, петлі легеневої артерії, транспозиції магістральних судин у новонароджених, сегментарну резекцію при вродженій емфіземі легень; розробив і вперше виконав трахеопластику та аортопексію при трахеомаляції та компресійних стенозах трахеї; розробив алгоритм надання допомоги дітям з синдромом портальної гіпертензії; розробив методики сегментарних органозберігаючих операцій при захворюваннях селезінки, печінки та підшлункової залози. Автор понад 600 наукових праць: 80 авторських свідоцтв та патентів на методи операцій, а також на хірургічні інструменти; 8 монографій, 10 навчальних посібників та 4 підручників. Має вищу атестаційну категорію, володіє повним об'ємом хірургічних втручань у торкальній та абдомінальній порожнині. Створив школу дитячих хірургів. Підготував 10 докторів та 30 кандидатів медичних наук.

Вітаємо Данила Юліановича з Ювілеєм та бажаємо йому всього самого найкращого!

До ювілейної дати від дня народження Кривчені Данила Юліановича працівники Бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця підготували бібліографічний покажчик "Відомий вчений у галузі дитячої хірургії, доктор медичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України - Кривченя Данило Юліанович (до 85-річчя від дня народження)"

 

Loading...

 

А також виставку наукових робіт вченого. Виставка знаходиться в приміщенні Бібліотеки (стоматологічний корпус, 2-й поверх, кімната 17).

 

 

Науковий доробок Кривчені Д. Ю. представлено в: імідж-каталозі «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця»електронному каталозі, алфавітному та систематичному каталогах.

 

березень 2023 року

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua