Ткаченко Михайло Миколайович – лікар-радіолог, професор,

завідувач кафедри радіології та радіаційної медицини,

учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС:

з нагоди 65-річного Ювілею

 

 

Ткаченко Михайло Миколайович (27.02.1958) – лікар-радіолог, доктор медичних наук (1998), професор (2005), двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки України (1996, 2003), заслужений діяч науки і техніки України (2009), завідувач кафедри радіології та радіаційної медицини (з 2006), учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Михайло Миколайович Ткаченко закінчив перший лікувальний факультет Київського медичного інституту ім. О. О. Богомольця у 1981 році. Три роки працював  лікарем виїзної кардіологічної бригади Київської станції швидкої та невідкладної допомоги. У 1986 році – учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З 2006 року Михайло Миколайович очолює кафедру радіології та радіаційної медицини НМУ ім. О. О. Богомольця. Має вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальності "радіонуклідна діагностика". Виконує консультативну роботу у відділенні радіонуклідної діагностики КМКЛ № 18 на головній базі кафедри. У 2013 році кафедра радіології та радіаційної медицини була нагороджена Європейською науково-промисловою палатою Diploma di Merito (диплом визнання), а професор М. М. Ткаченко отримав Золоту Європейську медаль Б. Паскаля "За фундаментальний внесок у радіологію". 

Член Вченої ради НМУ ім. О. О. Богомольця.

Автор та співавтор 525 наукових публікацій та видань, 7 патентів на корисну модель, 1 свідоцтва про авторське право на твір. Рецензент 14 наукових праць. За редакцією професора М. М. Ткаченка видані базові підручники по радіології.

До ювілейної дати з дня народження Ткаченка Михайла Миколайовича працівники Бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця спільно з кафедрою раділогії та радіаційної медицини підготували біобібліографічний покажчик «Професор Ткаченко Михайло Миколайович. Людина з відкритим серцем і зрілим розумом».

 

Loading...

 

А також виставку наукових робіт лікаря-радіолога, яка експонується в приміщенні Бібліотеки (стоматологічний корпус, 2-й поверх, кімната 17).

 

Вітаємо Михайла Миколайовича з Ювілеєм!

Многая літа! Міцного здоров’я! Успіхів на науковій ниві!

 

 

лютий 2023 року

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua