«Хоменко Лариса Олександрівна – лікар-стоматолог,

доктор медичних наук»:

до 85-річчя від дня народження

 

Хоменко Лариса Олександрівна – (н. 26.01.1937) лікар-стоматолог, доктор медичних наук (1980), професор (1983), професор кафедри терапевтичної стоматології (з 1982), завідувач кафедри дитячої терапевтичної стоматології з курсом профілактики стоматологічних захворювань (1989–2016), заслужений діяч науки і техніки України, Головний дитячий стоматолог МОЗ України.

Вищу медичну освіту здобула у Київському медичному інституті імені О. О. Богомольця (1959). Трудову діяльність розпочала у 1959 р. на посаді лікаря-стоматолога у Київській області.

Упродовж 1961–1964 pp. навчалася в аспірантурі на кафедрі терапевтичної стоматології Київського медичного інституту. В 1964 р. успішно захистила кандидатську дисертацію, виконану під керівництвом професора І. О. Новика, присвячену лікуванню періодонтитів із застосуванням ферментних препаратів.

Після закінчення аспірантури Л.О. Хоменко займалася науково-педагогічною діяльністю і пройшла шлях від асистента (з 1964 р.) до доцента (з 1977 р.) та професора (з 1982 р.) кафедри терапевтичної стоматології Київського медичного інституту імені О. О. Богомольця.

У 1980 р. захистила докторську дисертацію на тему «Ферменти протеолізу та їх інгібітори в патогенезі, діагностиці й лікуванні захворювань пародонта».

Професор Л. О. Хоменко є однією із фундаторів кафедри дитячої терапевтичної стоматології з курсом профілактики стоматологічних захворювань Київського медичного інституту (тепер – кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О. О. Богомольця), що розпочала свою діяльність у 1989 році.

Авторка понад 450 наукових праць, з яких 17 підручників, 8 методичних рекомендацій, 20 посібників, 16 патентів на винаходи, присвячених питанням: ензимодіагностики та ензимотерапії стоматологічних захворювань; вивченню патогенезу, клінічних особливостей; лікуванню і профілактиці основних стоматологічних захворювань у дітей, що проживають в умовах постійного впливу малих доз радіації; первинної профілактики стоматологічних захворювань. Під її керівництвом захищено 9 докторських і 34 кандидатських дисертацій, магістерських – 15. Віце-президент Асоціації стоматологів України. Ініціатор створення «Державної програми первинної профілактики та лікування стоматологічних захворювань».

До ювілейної дати від дня народження Лариси Олександрівни Хоменко працівники Бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця підготували виставку наукових робіт лікаря-стоматолога, та статей про неї. Виставка експонується в приміщенні Бібліотеки (стоматологічний корпус, 2-й поверх, кімната 17). Також до друку готується біобібліографічний покажчик з серії «Ювілеї особистостей».

 Бібліотекою підготовлено інформаційний список літератури «Хоменко Лариса Олександрівна – доктор медичних наук, професор, президент Української асоціації профілактичної та дитячої стоматології : до 85-річчя від дня народження»

Науковий доробок Л. О. Хоменко широко представлено в: імідж-каталозі «Наукові праці вчених-медиків НМУ імені О. О. Богомольця»електронному каталозі, алфавітному та систематичному каталогах.

 

 

січень 2022 року

 

 

03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1

тел. (044) 454-49-58, (044) 454-49-28

E-mail: library@nmu.ua